Як повідомляє видання Guardian, Управління перспективних дослідницьких проектів США (DARPA) приступило до розробки зброї на основі генної інженерії. Для роботи над проектом відомство виділило 100 мільйонів доларів США. Нова зброя буде редагувати геном живих організмів таким чином, що вони не зможуть відтворювати потомство.

Варто зауважити, що на даний момент проект розрахований на боротьбу з малярійними комарами, гризунами та іншими видами фауни, що представляють небезпеку для людини. При цьому представники Організації Об’єднаних Націй вже висловили крайню стурбованість такими діями з боку DARPA, адже подібні технології можуть бути використані і в військових цілях.

«Багато країн побоюються, коли подібні технології виходять від DARPA, наукового підрозділу армії США. Можна знищити вірус або навіть цілу популяцію живих організмів, але це може негативно вплинути на інші види тварин, які від них залежать. Більше побоювань викликає те, що при всіх плюсах зникнення небезпечних видів з лиця Землі, наслідки можуть бути незворотними, якщо ця технологія спрацює не так, як планується ».

Відповідно до звітів, уряд США і DARPA є найбільшими інвесторами, що підтримують генну інженерію. З 2008 по 2014 рік вже було витрачено 820 мільйонів доларів США на дослідження в цій сфері. Сучасні методи редагування генома зразок CRISPR дозволяють редагувати ділянки ДНК комах так, щоб змінити стать. Мабуть, щось подібне планує і DARPA. При цьому представники відомства кажуть, що цифра в 100 мільйонів доларів була сильно завищена і ніякої загрози для існування біологічних видів немає.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here