Навчання або тренування роботів – завдання не з легких. Як правило, вченим і інженерам доводиться вдаватися до складних алгоритмів, щоб руху їх механічних підопічних відповідали певним вимогам. Команда дослідників з американського Університету Райса розробила абсолютно новий спосіб для навчання роботів рухам. Для того щоб робот зміг навчитися правильно рухатися, людині всього лише потрібно підштовхнути його або направити руками в потрібному напрямку.

Так, нова методика теж базується на алгоритмах машинного навчання, але в даному випадку в справу вступає не тільки математика, але ще й оператор, який подібно батькові, який вчить свою дитину робити перші кроки, акуратно направляє робота і підказує йому: як виконати завдання правильно і без помилок. Залежно від того, як людина направляє робота, змінюється траєкторія його руху. У реальному часі людина вносить нові знання в машинний код, і робот вчиться чомусь новому.

Як правило, якщо робот запрограмований на взаємодію з людиною, він помітить фізичний контакт, але після цього постарається повернутися на спочатку обрану їм траєкторію руху. В даному ж випадку робот здатний використовувати цей контакт для власного навчання. Він врахує зміну нахилу, траєкторії, напрямку і в наступний раз буде діяти згідно з отриманими ним нових знань. Найбільш наочно все це показано в опублікованому дослідниками відео, де вони демонструють свою систему в дії і пояснюють, як вона працює.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here